מהי טרשת נפוצה

טרשת נפוצה היא מחלה דלקתית כרונית אוטואימונית של מערכת העצבים המרכזית הפוגעת בתאי העצב של מערכת החיסון. המחלה פוגעת בדרך כלל בבני 40-20, והיא שכיחה פי 2 בקרב נשים בהשוואה לגברים. החיסרון הגדול של טרשת נפוצה הינה ריבוי התסמינים שלה והכאבים אותם היא יוצרת, ולכן אדם הסובל ממחלת MS. באופן כמעט אוטומטי מקבל מגוון רחב מאוד של תרופות. בעזרת הטיפול החדשני של הורמון פלט – ניתן להתאים לכל מטופל את ההורמונים להם הוא נדרש ובכך להקל בסימפטומים ולעיתים מגיעים למצבים בהם ישנה הפוגה ארוכה מאוד בין התקף להתקף.
כיום אין מרפא לטרשת נפוצה אך ישנה אופציה של טיפול חדשני הורמונלי להקלה על כאבים וסימפטומים.

מעוניינים לשמוע על הפתרון החדשני שלנו להקלה על כאבים, לקבלת שיחת ייעוץ מנציג רפואי לגבי הטיפול ללא תשלום.

מחלת טרשת נפוצה

טרשת נפוצה השפעות גיאוגרפיות

טרשת נפוצה היא מחלה אוטואימונית ללא מרפא הפוגעת במבוגרים צעירים ברחבי העולם. זוהי מחלת העצבים השכיחה ביותר בקרב האוכלוסייה של צפון אירופה, צפון אמריקה, דרום-מזרח אוסטרליה וניו-זילנד, והינה פחות שכיחה באזורים טרופיים וסוב-טרופיים. טרשת נפוצה מתבטאת בהתקפים לסירוגין של פגיעות בפעולות מוטוריות הקשה מביניהן הינה ניוון שרירים, פגיעה בראייה, בתחושה, עייפות, כאבי ראש, בעיות עיכול ועוד. הרפואה עדיין לא יודעת מה הם הגורמים למחלה, ולכן הטיפול הרפואי הקיים מוגבל.

טיפול חדשני להתמודדות עם טרשת נפוצה

הטיפול החדשני בעזרת הורמונים זהים ביולוגית (Bio identical hormone) הניתנים באמצעות פלט תת עורי. הינו תהליך התערבותי אשר מותאם אישית לכל מטופל. מתן הורמונים בדרך זאת מסייע וגורם להשבת האיזון ההורמונלי הרצוי. וכתוצאה מכך לאיזון ושיפור התפקוד של מערכת החיסון.
לאחר תשאול נרחב, אבחון ובדיקה מעמיקה של רמות ההורמונים השונים על ידי רופאי המרפאה. למטופל מותאם המינון הרצוי של הורמון מותאם ביולוגית והוא מוחדר באמצעות פלט (תת עורי), אשר מוכוון לשחרר בהדרגתיות את כמות ההורמון הרצויה למטופל על פי מצבו האישי של המטופל.

התמודדות עם טרשת נפוצה תהליכי המחלה ותסמינים אופייניים

השימוש בכמוסות ההורמונים מסייעות להפחית את הסימפטומים החריפים של המחלה, או להשיג הפוגה משמעותית בהופעתם של תסמינים אלה. הפלט התת עורי עם הורמונים מותאמים ביולוגית מאריך את תקופות הזמן בין התקף להתקף ומאיטות את קצב ההתקדמות וההחמרה של המחלה, על ידי הפחתת תדירות וחומרת ההתקפים.

השפעת הטיפול החדשני על מטופלים עם תסמיני טרשת נפוצה מאובחנים

מחקרים רבים בארה"ב מדווחים כי למעלה מ90% מהנשים והגברים אשר סובלים ממצב רוח רע, כעסים, חוסר מוטיבציה וכו'. וכן הזעת יתר ( בלילות) וגלי חום, דיכאון וחרדות, קושי בירידה במשקל, עייפות, חוסר שינה, חוסר חשק מיני, מיגרנות, אוסטאופורוזיס וכאבי מרפקים ועוד. החוקרים מדווחים על שיפור בזמן קצר, בעזרת מספר טיפולים מצומצם בטכנולוגיות טיפול מתקדמות.

טרשת נפוצה תוחלת חיים ו-הורמונים זהים ביולוגית.

בטרשת נפוצה תוחלת חיים על פי המחקרים, הנה קצרה בכ-7 שנים ביחס לאוכלוסייה שאינה חולה. אולם יש לציין כי טרשת נפוצה מצטיינת בשונות גבוהה הן בהופעת הסימפטומים והן בתהליכי החמרת המחלה. מרבית סוגי הטרשת הנפוצה אינם נחשבים כמחלה סופנית. אולם יש לזכור כי מעצם היותה של המחלה אוטואימונית עם השפעות רב מערכתיות. ככל אשר יחל הטיפול מוקדם יותר ויושג איזון הורמונלי רצוי צמצום או הכחדת התקפים ומניעת השפעות מצטברות כך תשתפר תוחלת החיים של חולה הטרשת הנפוצה.
חשוב לזכור כי אצל חולי טרשת נפוצה תוחלת חיים מושפעת ישירות מתהליכי התקדמות המחלה והסיבוכים הנלווים, תדירות ההתקפים חומרתם והפרעתם והשיבוש שהם גרמים בתפקודי המערכות השונות.
להתערבות מתאימה בשלב מוקדם של טרשת נפוצה השפעה חיובית על שיפור תוחלת חיים. הורמונים מותאמים ביולוגית במתן פלט תת עורי הם אמצעי יעיל לשיפור איכות החיים של המטופל.

המידע במאמר מבוסס על פי מחקרים שפורסמו בארה"ב

מעוניינים לשמוע על הפתרון המהפכני שלנו להקלה על כאבים, לקבלת שיחת ייעוץ מנציג רפואי לגבי הטיפול ללא תשלום ניתן להתקשר אלינו ל 072-274-4162 או להשאיר פרטים בצור קשר ונחזור אליכם בהקדם.