אוסטאופורוזיס תסמינים

אוסטאופורוזיס תסמינים Medium

תוכן עניינים

דלדול עצם – אוסטאופורוזיס תסמינים מקדימים ודרכי טיפול והתמודדות

מניעת אוסטאופורוזיס – לבלום תהליכים של דלדול עצם באמצעות bioidentical hormone

במחלת אוסטאופורוזיס תסמינים עשויים להתגלות, להופיע, רק לאחר שתהליכי דלדול עצם מתפתחים, וגורמים להיווצרות שברים או מוקדי פגיעה מעוררי כאב. על אף כי למחלת אוסטאופורוזיס סימפטומים מקדימים הניתנים לאבחון, במקרים רבים, ועל אף רמת מודעות גבוהה לקיומה ושכיחותה של מחלה זו חולף זמן יקר ללא אבחון וטיפול. במרבית המקרים בהם מתרחש האבחון הקליני ומתחילה התערבות רפואית, היא מתרחשת רק לאחר שהחלו כבר תהליכי דלדול העצם ותופעות לוואי אשר פוגעות באיכות חיי החולה.

רבייב פארם מאפשרת לך לבחור בדרך הטבעית ביותר להתמודדות עם דלדול העצם על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת אשר משפיעה ישירות על תהליכי הבנייה וההרס של תאי העצם באמצעות שמירה על רמה הורמונלית רצוייה, של ההורמונים אשר מחקרים מראים שלהם השפעה ישירה על התהליכים הטבעיים של התמוססות ובניית תאי העצם.

אוסטאופורוזיס תסמינים ראשוניים

אבחון דלדול עצם – אוסטאופניה תסמינים מוקדמים המאפשרים התערבות ומניעה

לא רק במקרים של אוסטאופורוזיס תסמינים ראשונים יכולים להצביע על מצב קליני המצריך התערבות. מחקרים רבים מצביעים על כך כי אצל גברים ובעיקר נשים שאצלן בוצע תהליך אבחון מוקדם של אוסטאופניה תסמינים של חוסר במינרלים המרכיבים את העצם על אף צפיפות עצם נורמטיבית בהדמיה. תסמינים רבים ניתנים לבלימה והתמודדות על ידי השפעה על האיזון ההורמונלי שלו השפעה משמעותית על תהליכי ספיגת מינרלים.
כיום מקובלת העמדה הגורסת כי לגיל האדם, אך בעיקר לגיל האישה השפעה ישירה על תהליכי בנייה והריסת תאי עצם. לצד גורמים רבים נוספים השינויים ההורמונליים אשר מתרחשים עם ההתקדמות בגיל הכרונולוגי של האישה יכול להוות גורם מיידי וישיר להתפתחות האוסטאופניה שרבים מהחוקרים והרופאים העוסקים בתחום מזהים אותה כשלב מוקדם בהופעת האוסטאופורוזיס.

דלדול עצם שאינו קשור לגיל – אוסטאופורוזיס תסמינים נצפים פיזית

לצד בדיקות צפיפות עצם באמצעות הדמייה לאחר אשר מתרחשות פגיעות ומתעורר חשד לאוסטאופורוזיס קיימות גם מספר תופעות אשר אמורות לעורר את תשומת לבו של רופא מטפל ושל המטופל כאחד, ולהצביע על צורך בבדיקה האם קיים דלדול עצם, אוסטאופניה, בריחת סידן או אוסטאופורוזיס.
לצד תופעות הקשורות בגיל מוכרים מצבים של בעיות בציפורניים (שבירות יתר), בעיות חניכיים (נסיגה, בריחת עצם, נפיחות וכו') עלולות להצביע על תפקוד לקוי של תהליכי בניית העצם. או התפתחות של אוסטאופורוזיס. אלה הם שלבים מוקדמים אשר מאפשרים התערבות טיפולית להתמודדות ושיפור המצב.

בגיל צעיר (ילדות והתבגרות) הפרעות בתהליכי גדילה או תופעות של שברים תכופות יכול להצביע על תפקוד לקוי של תהליכי בניית עצם אך גם על תהליכים מוקדמים העלולים להוביל לאוסטאופורוזיס.

אוסטאופורוזיס תסמינים לאחר שהמחלה פורצת

ראוי לצין כי גם היום מרביתם של מקרי אוסטאופורוזיס מאובחנים בשלב שבו נדרשת התערבות מיידית.
הסימפטום הבולט ביותר הוא הישנות של שברים גם כאשר הגורם, נפילה, מעידה או מכה, שעל פניו אינו נראה כסיבה מספקת להתרחשות שבר או סדק.
סימפטומים נוספים יכולים להיות כאבים רגישות ופגיעות כתוצאה מהחלשות העצמות במפרקים. למשל פגיעות מדחיסת חוליות אשר מעוררות כאבים חריפים בצוואר ו/או בגב.
בשלבי גיל מאוחרים או בשלבים מאוחרים יותר של המחלה עלולה להתפתח עקמת (קיפוזיס) ו/או אובדן גובה.
אנו ברבייב פארם ערוכים לתת מענה להתמודדות, הקלה ומניעת החמרה של אוסטאופורוזיס.

המאמר מבוסס על מחקרים אשר פורסמו בארה"ב.

חייגו 072-2744162 או
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

מאמרים נבחרים

עוד מאותו נושא