טיפול באוסטאופורוזיס

טיפול באוסטאופורוזיס Medium

תוכן עניינים

הורמונים מותאמים ביולוגית לטיפול באוסטאופורוזיס

טיפול באוסטאופורוזיס אשר פותח בארה"ב, כמוסות בהחדרה תת-עורית, מאפשר לנו ליצור עבורכם, תהליך התערבות טיפולי שאינו דורש הליך יומיומי. טכנולוגיה חדשנית המיועדת לטיפול באוסטאופורוזיס והתמודדות עם בריחת סידן באמצעות Bio Identical Hormone תוך שמירה על איכות חיי היומיום שלכם ושיפורם המתמיד. ניתן למנוע ואף לבלום תהליכי החמרה על ידי התערבות מוקדמת.

הורמונים מותאמים ביולוגית לטיפול באוסטאופורוזיס

אנו בחברת רבייב פארם – Revive Pharm מאמינים כי איתור ואבחון מוקדם מאפשר טיפול באוסטאופורוזיס בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת העושה שימוש Bio Identical Hormone Pellets אשר מספקות כיסוי טיפולי ארוך טווח (½ שנה עד שנה). התערבות מניעתית זאת מאפשרת למטופלים להמשיך בחיי היומיום שלהם ללא הפרעה תוך צמצום נוכחות השפעותיה של המחלה על המטופל.
קיימות מספר טכנולוגיות להתערבות טיפולית ארוכת טווח באוסטאופורוזיס. אולם השימוש בכמוסות תת עוריות של הורמונים זהים ביולוגית מסוג טסטוסטרון. מאפשר התאמת מינון אורך טווח מיטבי לכל מטופל לשמירה על רמת טסטוסטרון רצויה. וזאת לאחר שמחקרים בקנה מידה עולמי מצביעים באופן ברור על כך כי שינויים ברמות הטסטוסטרון מאפיינים את תהליכי ההתפתחות וההחמרה של האוסטאופורוזיס.

שמירה על האיזונים ההורמונליים כבסיס לטיפול באוסטאופורוזיס

בשונה מאמצעי טיפול תרופתיים או התערבות טיפולית אחרת, מטרתו של טיפול זה, לעודד את המערכות הפיזיולוגיות של החולה לשוב ולתפקד באופן תקין. מטרת הטיפול היא לעורר ולעודד פעילות תקינה של תהליכים מטבוליים המשפיעים ומווסתים את הבנייה, הדילול ושימור מסת העצם באופן טבעי.

אנו מבססים את גישתנו על מחקרי עומק אמריקאים שהראו כי על ידי תוספת מותאמת אישית של טסטוסטרון זהה ביולוגית למטופל, ניתן להשיג השפעה חיובית על איזונים עדינים במערכת ההורמונלית.

לאיזונים הורמונליים אלה תפקיד ראשון במעלה ביצירת תשתית פעילות פיזיולוגית תקינה, שלה השלכות רב מערכתיות לצד ההשפעה על צפיפות העצם. מחקרים אלה מצביעים על כך כי שינויים ברמת טסטוסטרון (ירידה בעיקר) ללא קשר לסיבה, מהווים את אחד הגורמים המשמעותיים להתפתחות אוסטאופורוזיס. על סמך מחקרים רבים אלה פותחה טכנולוגיית טיפול חדשנית זאת.

גישות ושיטות טיפול באוסטאופורוזיס

הגישה הטיפולית שלנו ברבייב פארם – Revive Pharm היא מתן מנות מותאמות אישית של טסטוסטרון מותאם ביולוגית, כמוסות תת עוריות לשחרור ארוך טווח (כ-3 חודשים עד כשנה) אשר מאפשרות את יצירת התנאים בהם הגוף חוזר להשפיע במנגנוני ההשפעה הטבעיים שלו מחזיר תהליך מטבולי זה לפעילות מאוזנת בין תהליכי הבנייה והפירוק של תאי העצם.

כיום ניתן להצביע על גישות מגוונות לטיפול באוסטאופורוזיס, אשר ניתנות להבחנה על פי השלב בו מבוצעת ההתערבות הרפואית וכן על פי מאפיינים נוספים של המטופלים. משתנים אשר להם השפעות ישירות ו/או עקיפות, על התפתחות הפתולוגיה.

לצד צעדי מניעה כגון המלצה על צריכת סידן קיימות גישות התערבות אגרסיביות יותר. חלקן של הגישות ישירות, מתבצעות על ידי תהליכי התערבות פולשניים, אשר משמשים לבנייה, חיזוק, ותמיכה באזורי השלד הפגועים, בשלבים בהם לעיתים הגוף כבר איבד את תהליכי התחדשת העצם. חלקן של הגישות משתמשות באמצעים אשר מתפקידם להשפיע ישירות על תהליכי בנייה ופירוק העצם. למשל תרופות אנטי-קטבוליות (Anti Catabolic) המשמשות למניעת פירוק העצם לצד תרופות אנבוליות (Anabolic) אשר מעודדות את בניית העצם. חשוב לציין כי למרבית התרופות כיום מוצמדות תופעות לוואי אפשריות והתוויות בין תרופתיות שיש לשים לב אליהם ובהרבה מקרים לא ניתן להשתמש בהן.

ראוי להדגיש כי על אף מודעות ציבורית גבוהה לחשיבות תפקידו של המזון ונוכחות הסידן בו, בשלבי ההתפתחות של האדם מגיל ינקות ועד בגרות (כמו גם אצל כל בעלי החיים). נראה כי הרגלי תזונה, ואורח חיים, וגורמי סביבתיים ותורשתיים מגוונים הביאו לשיבוש ברמות הסידן הזמינות למערכות שונות בגוף על פי רוב בשלבי חיים מאוחרים אך גם בגיל צעיר יותר. כיום ניתן לפגוש גם אצל אוכלוסיה צעירה יחסית מצבים אשר מחייבים כניסה מיידית למסלול טיפול באוסטאופורוזיס על מנת למנוע החרפה של המחלה ואף פגיעה משמעותית בתפקודי יומיום.

טיפול מונע באוסטאופורוזיס

במרבית החברות המערביות המפותחות נהוג להקדיש תשומת לב רבה לשלבי ההתפתחות הראשונים של ילדים ולדאוג כי במרכיבי התזונה שלהם יש מספיק מזונות המכילים את המינרלים והוויטמינים הנחוצים לבנייה וחיזוק מערכת השלד. כיום ידוע כי גם ילדים אשר נולדים וגדלים בחברת השפע, נחשפים לגורמים ישירים ועקיפים אשר פוגעים בתהליכי בניית השלד ולעיתים עשויים להתחולל שיבושים ואף הופעה של אוסטאופורוזיס בגילים מוקדמים באופן משמעותי מהגיל המצופה (גיל הבלות).

תופעות אלה יכולות להיות גם קשורות למחלות אוטואימוניות ולעיתים יש צורך בהתערבות טיפולית מיידית גם בגיל צעיר על מנת לעצור את ההידרדרות ואחד הטיפולים המקובלים היא מתן תוספי תזונה המכילים סידן במטרה לעודד תא תהליכי בניית העצם.

יחד עם זאת מחקרים שונים שנערכו על ידי נוירולוגים בגופי מחקר מובילים בארה"ב מצביעים על כך כי צריכת רמות סידן גבוהות מדי אצל נשים עשויות לעודד התפתחות והחרפה של דמנציה בתנאים מסוימים, למשל כאשר יש חשש למחלות כלי דם מוחיות.
מתן תוספי סידן לטיפול באוסטאופורוזיס עלול להוות גורם סיכון.

טיפול תרופות אנטי-קטבוליות (Anti Catabolic)

טיפול זה מתאפיין בניסיונות להשפיע, להאט ולעצור תהליכים תאיים. לבלום את קצב פעילות של תאי פירוק העצם, תאים אוסטאוקלסטים (Osteoclasts). סוגי התרופות מגוונים וחלקם אף שואף להתערב בפעילות ההורמונלית על ידי מתן פרוגסטרון נמצא כי היעדרותו של הורמון זה (לעיתים בשל ההתקדמות בגיל) משפיע ישירות על צפיפות העצם אולם טיפול זה השפעתו ארוכת טווח ויש לו תופעות לווואי מגוונות.
קיימות מגוון תרופות ביספוספונטיות (Bisphosphonates) אשר מיעודו להתערב בתהליכי יצירת העצם.

תרופות אנבוליות (Anabolic) לטיפול באוסטאופורוזיס

כאמור תרופות אלה משתמשות במגוון דרכי התערבות אשר מיועדים לעורר, לעודד ולהגביר את התהליכים המטבוליים המעורבים בבניית העצם השפעה על התאים האוסטאובלסטים, (Osteoblasts). טכנולוגיות אלה נעות על הרצף של טיפול יומיומי ועד לטיפול אשר נצרך תקופתית.
תרופות אלה מתחלקות לתרופות אשר רק מעודדות את בניית העצם ותרופות אשר בו זמנית מעודדות את בניית העצם ומאיטות את תהליכי פירוק העצם. חשוב להדגיש כי לתרופות רבות קיימת התוויה ברורה אשר אינה מאפשרת שימוש בהן במקרים קליניים או טיפולים תרופתיים שונים. כמו כן חלקן של התרופות מיועד למקרי קיצון כאשר כבר קיים שיבו קיצוני בפעילות המטבולית הטבעית.

הטיפול באוסטאופורוזיס אשר פותח על ידי רבייב פארם – Revive Pharm בכמוסות בהחדרה תת-עורית, מאפשר לנו ליצור עבורכם, תהליך התערבות טיפולי שאינו דורש הליך יומיומי. טכנולוגיה חדשנית המיועדת לטיפול באוסטאופורוזיס והתמודדות עם בריחת סידן באמצעות Bio Identical Hormone תוך שמירה על איכות חיי היומיום שלכם ושיפורם המתמיד. ניתן למנוע ואף לבלום תהליכי החמרה על ידי התערבות מוקדמת.

המאמר מבוסס על מחקרים אשר פורסמו בארה"ב.

חייגו 072-2744162 או
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

מאמרים נבחרים

עוד מאותו נושא