לחות חשובה: דרכים יעילות להילחם ביובש בנרתיק

לחות חשובה_ דרכים יעילות להילחם ביובש בנרתיק

תוכן עניינים

יובש בנרתיק וכאבים בקיום יחסי מין מוכרים לך? 
במידה וכן, סביר מאד שאת בגיל המעבר. שינויים הורמונליים בגיל המעבר אצל נשים מאופיינים בין היתר גם ביובש נרתיקי.

בשנים שהאישה פורייה וגופה מפריש הורמונים באופן טבעי, מופרש גם אסטרוגן האחראי בין היתר על ייצור הנוזל הנרתיקי. 

יובש בנרתיק כמאפיין גיל המעבר

הנוזל שקוף ומצפה את דפנות הנרתיק בשכבה דקה ומשמן אותן. הסביבה הלחה מפחיתה את החיכוך בקיום יחסי מין ומאפשרת לתאי הזרע לנוע בדרכם להפרות את הביצית. בגיל המעבר ואף לפני כן, נשים רבות סובלות מיובש בנרתיק.

ישנם מצבים בהם נשים שאינן בגיל המעבר יחוו שינויים הורמונליים ויסבלו מיובש בנרתיק כמו: הריון ולידה, נטילת תרופות נוגדות דיכאון או גלולות למניעת הריון, תרופות וטיפולים כימותרפיים, כריתת רחם או שחלות ואפילו סטרס או עישון.

יובש בנרתיק בגיל המעבר מאופיין גם בגרד או עקצוץ ואפילו בתחושה של שריפה. נשים רבות מתלוננות על כאבים ואפילו דימומים בקיום יחסי מין, דלקות חוזרות בדרכי השתן וירידה בחשק המיני. כל אלו גורמים לפגיעה בקשר הזוגי ובאיכות החיים בכלל.

השאירו פרטים לייעוץ טלפוני

האם צריך להמשיך לחיות כאישה עצבנית? לא!

לאחר אבחון הבעיה וחומרתה ע"י הרופא המטפל תבחרי את הפתרון הנכון עבורך מבין מגוון הפתרונות הקיימים.
ישנם מקרים שהרופא ימליץ על טבעת או אפילו לייזר אך במקרים רבים ניתן לטפל  בתחליפים הורמונליים שונים. רצוי כמובן לשמור על אורח חיים בריא, להקפיד לשתות מספיק מים ולהימנע מעישון.

מעבר ליובש נרתיקי בנשים, גיל המעבר מאופיין בגלי חום, ירידת בצפיפות עצם ובמסת השריר, עצבנות, מצבי רוח משתנים, ירידה בריכוז ובזיכרון, ירידה בחשק המיני ובחשק לחיים בכלל, נשים רבות מדווחות על ירידה חדה באנרגיה ובמוטיבציה שלהם בכלל.

מילת המפתח היא – איזון הורמונלי ! ובמקרה של יובש בנרתיק מדובר בעיקר ברמות האסטרוגן.

אפשר להגיד שאיזון הורמונלי ממקור טבעי הוא האיזון האופטימלי. הכוונה להורמונים זהים ביולוגית (Bioidentical hormones) המופקים ממיצוי של בטטת בר, מאחר ומדובר בהורמונים שההרכב המולקולרי שלהם זהה בדיוק להורמונים המיוצרים בשחלות  הם מתמזגים בצורה מושלמת בגופנו.

הורמונים זהים ביולוגית ניתנים לשימוש בתצורות שונות : קפסולות, קרמים ו pellet.

מאמרים נוספים


Pellet

כמוסה המכילה הורמונים ממקור צמחי בעלי מבנה הורמונלי זהה להורמונים האנושיים Bioidentical Hormones, המשלימים במדויק את ההורמונים החסרים בגוף בהתאמה אישית פרטנית.

הטכנולוגיה מבוססת על ידע וניסיון שנצברו ב-20 השנים האחרונות בארצות הברית. היא מוחדרת ע"י רופא מתחת לעור ומכילה הורמונים הזהים במבנה הכימי שלהם להורמונים הטבעיים בגוף.

הגוף עצמו משתמש מתוך מאגר תשלובת ההורמונים שהוחדר רק בהורמונים הנדרשים, ויותר מכך – כשהם נדרשים, כשהגוף נמצא בחוסר איזון הורמונלי הוא מחפש מקור להורמונים ומוצא את הדרוש ב-pellets בהם נעשה שימוש מיידי.

ההשפעה של הכמוסות תת עוריות אצל נשים נעה בין 5-3 חודשים, הערך המוסף טמון בהרכב, בצורה, באופן השימוש וביכולת לשחרר הורמונים זהים ביולוגית למחזור הדם בהתאם לצרכי הגוף. למעשה הם מחקים את ההורמונים המשתחררים מהשחלות ישירות למחזור הדם, בהתאם לצרכי הגוף. לעיתים יהיה צורך בהוספה של קרם וגינאלי להגברת הלחות והחשק המיני.

ידוע שכל אישה חווה את תסמיני גיל המעבר בעוצמות שונות, לכן חשוב מאד לקבל טיפול מותאם אישית. בשונה ממוצרי מדף, בהכנות רוקחיות ניתן להכין את המינון המדויק למטופלת, בהתאם למרשם הרופא.חשוב מאד לבדוק ולרכוש את ההורמונים הזהים ביולוגית מבית מרקחת המתמחה בהכנות רוקחיות של הורמונים זהים ביולוגית באישור משרד הבריאות.

טיפול ליובש בנרתיק

חייגו 072-2744162 או
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

מאמרים נבחרים

עוד מאותו נושא